راهکار دو برای زندگی شاد

راهکار دو برای زندگی شاد:
ریشه‌یابی آرزوها و آفت‌زدایی از این ریشه‌ها
همه ما از کودکی آرزوهای زیادی داریم، بسته به اینکه در چه خانواده‌ای رشد و تربیت شده باشیم. یکی آرزوی پولدار شدن داره، یکی آرزوی داشتن خانواده و فرزند، یکی تحصیلات عالی، شغل خوب، درامد کلان و …
آرزوهای ما معمولا مواردی هست که در کودکی از اون محروم هستیم. خیلی کم‌پیش میاد که مواردی که به وفورو همیشه در دسترس ما هستند جزو لیست آرزوها قرار بگیرند. میل جزء جدانشدنی از وجود انسانه. انسان همیشه میل به چیزی یا برآورده شدن خواسته‌ای داره و به همون میزان که این میل شدید باشه احساس ناامیدی در زمان برآورده شدنش بیشتر می‌شه. کمی عجیب به نظر می‌رسه، ولی اغلب ما وقتی آرزومون برآورده می‌شه احساس رضایت خاطرمون زمان زیادی طول نمی‌کشه و فوری یه میل یا آرزوی دیگه ظاهر می‌شه. این مساله باعث می‌شه که همیشه طالب یه سری موارد باشیم و کل زندگیمون رو برای برآورده شدن این میل بدویم و شاید گاهی که امیالمون برآورده می‌شن باز هم آروم و قرار نداشته باشیم.
یکی از راه‌های زندگی شاد اینه که از امیالمون و از این حس انسانی طلب کننده آگاه باشیم. این رو بدونیم که آرزوهای انسانی خط پایان نداره.
پس سعی کنیم خودمون رو در وضعیت برآورده شده تمامی آرزوهامون تصور کنیم. اینجوری کشش دیوانه کننده امیال درونی کاهش پیدا کرده و ضرباهنگ زندگیمون آروم‌تر می‌شه و کم‌کم شعف درونی جایگزین اضطراب برآورده نشدن و دستیابی به آرزوهامون می‌شه.