راهکار یک برای زندگی شاد

راهکار یک برای یک زندگی شاد: در شرایط بد تصور کنید می‌تونست شرایط بدتری هم‌وجود داشته باشه.
به جرات می‌تونم بگم یکی از موثرترین راهکارها برای شاد زیستن این راهکاره و اتفاقا راهکاریه که در این ایام که بیماری کرونا همه گیر شده بیشتر در ذهنم تثبیت شد و جوابش رو گرفتم.
خبر کرونا که پخش شد، خیلی سخت‌گیرانه و با وسواس عمل می‌کردم، یه جورایی زندگی رو به خودم حروم کرده بودم؛ هر روزم با اضطراب به سر می‌شد، البته با قرنطینه و در خونه موندن مشکلی نداشتم و برام لذت‌بخش بود ولی اینکه فضای زندگیم به دو بخش امن در خانه و ناامن خارج از خانه تقسیم شده بود اذیتم می‌کرد. تا اینکه زلزله اومد، خوشبختانه زلزله سختی نبود ولی بعد زلزله تازه به خودم اومدم و فهمیدم می‌تونه شرایط سخت‌تری هم وجود داشته باشه. از زلزله به بعد دوباره همون پروتکل‌های بهداشتی رو که باید، رعایت می‌کردم ولی بدون اضطراب، یه جور احساس طمانینه قلبی جایگزین شده شده بود.
پس وقتی در شرایط بدی گرفتار شدید، همیشه شرایط بدتری رو در نظر بیارید؛ اگه مدیرتون افتضاحه، به این فکر کنید که این شانس رو دارید که شغل و درآمد داشته باشین. اگه پول ندارین به این فکر کنید که این شانس رو دارین که سلامت باشین و بتونین کار کنین. اگه حتی یه روزی سلامتی نداشتین و به بیماری صعب‌العلاجی دچار شدین به این فکر کنین که این شانس رو داشتین که زنده بمونید.
من انسان مرگ‌گریزی نیستم فقط صرفا به این اشاره می‌کنم که تا وقتی که نفس می‌کشیم و لحظه مرگمون فرا نرسیده این مسئولیت رو داریم که به موثرترین شیوه‌ای که قادریم زندگی کنیم.